Jak zaopatrzyć sklep internetowy bez dużych inwestycji? – Dropshipping

admin / Brak komentarzy

Branża e-commerce realizuje co roku w Polsce przyrosty sprzedaży, to banalne stwierdzenie, lecz prawdziwe. Rynek co roku generuje większe obroty. Coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy w internecie. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista. Już nie tylko cena ma znaczenie. Klienci są wręcz gotowi czasem zapłacić tyle samo co w sklepie stacjonarnym lub nawet więcej, świadomie decydując się na ten krok. Dlaczego? Zakupy w internecie możesz dokonać 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Nigdzie nie musisz jechać, to sprzedawca przychodzi do Twojego domu i oferuje Ci swój asortyment. Boom na sklepy internetowe jest oczywisty. Coraz więcej start-upów decyduje się tylko na sprzedaż w sieci, ograniczając koszty rozpoczecia działalności i zarazem dając sobie dostęp do szerokiej grupy odbiorców. Jednym z podstawowych problemów kiedy już powstanie nasz nowy sklep jest jego zatowarowanie. Mało kiedy na samym początku naszej podróży w e-commerce posiadamy kilkaset tysięcy złotych, które można użyć w celu zakupu towaru i jego magazynowania. Dodatkowa kwestia to magazyn, który również kosztuje. Zatem jak można rozpocząć sprzedaż w internecie bez kosztów własnych? Coraz bardziej upowszechnia się model sprzedaży oparty o Dropshipping.

A co to właściwie jest ten Dropshipping?

To prosty model sprzedaży oparty o współpracę dwóch kontrahentów biznesowych, gdzie dostawca towaru bierze na siebie większość obowiązków związanych z obrotem towaru, wysyłką.

Jak w praktyce działa Dropshipping?

Otwierasz sklep internetowy -> wprowadzasz do oferty sklepu towar z dedykowanej hurtownii dropshippingowej -> otrzymujesz zamówienie od swojego klienta detalicznego -> zlecasz wysyłkę towaru hurtowni z ich magazynu do twojego docelowego klienta.

Dropshipping to świetny pomysł na rozpoczęcie działalności gospodarczej bez angażowania dużych środków finansowych. Dostawca towaru, z którym nawiążesz współpracę wyręcza Cię właściwie w każdym aspekcie obsługi posprzedażnej.

Co robi hurtownia Dropshippingowa:

  • magazynuje towar

  • zapewnia obsługę i pomoc w integracji oferty hurtowni ze stanami sklepu. Najczęściej integracje odbywają się za pomocą odpowiednich plików np. Xml lub Csv

  • wysyła towar do klienta bezpośrednio ze swojej siedziby

  • bardzo często licencjonuje zdjęcia produktów

  • umożliwia szybką i sprawną obsługę twoich zamówień

  • zapewnia materiały pakowe, środki trwałe, pracowników do pakowania i obsługi zamówień

Co ty robisz:

  • wprowadzasz produkty do oferty sklepu

  • przesyłasz zamówienie

  • rozliczasz i opłacasz faktury

Model współpracy dropshippingowej to idealne rozwiązanie, aby przyspieszyć wzrost różnorodności towaru w Twoim sklepie. Bogata oferta sklepu to niezwykle ważny element wpływający na konwersję w sklepie. Co z tego, że sprowadzisz już klienta do swojego sklepu, jeżeli nie będzie miał w czym wybierać? Czy ty dokonałbyś zakupu w sklepie obuwniczym, który proponuje raptem 5 modeli obuwia? Kient w internecie myśli podobnie według zasady Duży asortyment – Duży sklep w domyśle zakupy u tego sprzedawcy na pewno są bezpieczne. Poczucie bezpieczeństwa przy zakupach to jeden z kluczowych czynników wpływających na decyzje zakupowe.

Przyjrzyjmy się przykładowi hurtowni z galanterią skórzaną i obuwiem www.HurtowniaGalanter.pl

hurtowniagalanter.pl

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy z galanterią skórzaną, obuwiem, odzieżą i akcesoriami to ta hurtownia będzie dla Ciebie świetnym wyborem. U jednego dostawcy zaopatrzysz sklep w tysiące produktów z różnych kategorii produktowych. Nie musisz zamykać się na współpracę z tylko jednym dostawcą. Współpracując z kilkoma dostawcami, możesz szybko i bez nakładu środków finansowych zatowarować swój sklep w produkty, których poszukują twoi klienci. Hurtownia oferuje prostą i sprawną integrację stanów magazynowych, zdjęć całej oferty przy pomocy plików csv lub xml. Większość sklepów internetowych stawianych na popularnych platformach bez problemu zintegruje się z taką hurtownią. Dropshipping staje się coraz bardziej popularny, ponieważ przynosi korzyści obu stronom.

Dlaczego hurtownie decydują się na obsługę Dropshipping?

Skoro tak wiele czerpiesz ze współpracy z hurtownią dropshippingową i hurtownia wręcz wyręcza Cię w większości czynności to właściwie po co to robi? Odpowiedź jest prosta. Dropshipping ułatwia pozyskiwanie nowych kontrahentów i z czasem zwiększa obroty w hurtowni. Ponadto wysyłając produkty do Twoich klientów hurtownia zwiększa swój wolumen przesyłek i ma np. argument do negocjacji cenowych z przewoźnikami. Współpraca dropshippingowa na lini sklep internetowy – hurtownia to symbioza, która przynosi korzyści dla obu stron.

Czy dropshipping wyklucza sprzedaż w tradycyjnymi metodami?

Zdecydowanie nie. Gdy Twój sklep osiągnie ugruntowaną pozycję na rynku i możesz być pewien stałego poziomu obrotów warto postawić na współpracę hybrydową w postaci tworzenia również własnego magazynu. Jeżeli posiadasz bestsellery w swojej ofercie, które od dłuższego czasu sprzedajesz w określonej ilości to warto pomyśleć o tworzeniu własnych stanów magazynowych. Po co tworzyć własne stany magazynowe i mrozić środki? Chociażby po to, aby uniknąć braku towaru, gdy np. W hurtowni tymczasowo go nie będzie. Znając trendy sprzedażowe, własne stany magazynowe możesz tworzyć tuż przed szczytem sprzedaży swoich produktów. Przykładowo handlując plecakami szkolnymi powinieneś zadbać o pełną dostępność oferowanych produktów już w czerwcu szykując się na sierpniowy boom. W przypadku np. portfeli damskich okresem tworzenia stanów magazynowych będzie przełom września i października szykując się na sprzedaż grudniową.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam i odpowiedział na większość nurtujących Was pytań w temacie. Jeżeli macie jakieś wątpliwości lub zapytania o ten model współpracy zapraszamy do kontaktu mailowego.

Zapisz

, , , ,
Opublikowano w: Dropshipping
Brak odpowiedzi do “Jak zaopatrzyć sklep internetowy bez dużych inwestycji? – Dropshipping”

Dodaj komentarz